Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Туризм

Розвиток туристичної галузі
в Солом’янському районі міста Києва

Однією із основних складових функціонування туристичної галузі є транспортна інфраструктура. Солом’янський район міста Києва – важливий транспортний вузол столиці. Через наш район проходять головні магістралі міста - проспекти Повітрофлотський, Валерія Лобановського, Любомира Гузара,  Перемоги, вулиці  Борщагівська, Індустріальна, Чоколівський бульвар. Залізничний вузол, в якому розміщені станції «Київ-Пасажирський», «Волинський», «Караваєві Дачі», що є надзвичайно важливим для розвитку туристичної галузі.

Діє Міжнародний аеропорт «Київ» імені І. Сікорського (Жуляни) з оновленим аеропортовим комплексом, який включає в себе аеродром, привокзальну площу, будівлю терміналу. У межах району сформовані та формуються території масового відпочинку, які представлені  парками та  скверами. Улюбленими місцями відпочинку киян та гостей столиці є парк Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського», парк «Відрадний», парк «Ландшафтний», парк «Орлятко», парк «Юність» та парк імені М. Зерова.

Культурна спадщина Солом'янського району У районі 68 пам’ятників монументального мистецтва та об’єктів культурної спадщини. На ряду із пам’ятниками історичного характеру і змісту існують пам’ятники таких спрямувань, як культура, мистецтво, медицина, наука, освіта та багато інших.

Не менш важливою складовою частиною є пам’ятники, меморіали, військові пoховання, меморіальні дошки загиблим воїнам у роки Другої світової війни,  видатним громадським діячам, діячам культури та мистецтв, героям АТО та Героя Небесної Сотні.

Отже, знайомство з Солом’янським  районом міста Києва  дає можливість відвідати архітектурні пам’ятки різних епох і стилів; місця, пов’язані з життям і творчістю видатних діячів історії науки і культури.

Окрім цього, в районі багато закладів культурного напрямку, а саме: 6 мистецьких шкіл, 17 публічних бібліотекКлубний заклад «Будинок культури «Жуляни», палаци культури, Центр дитячої та юнацької творчості.

Великим попитом користується спортивний комплекс «Протасів Яр», де кожен бажаючий може зайнятися гірсько-лижним спортом.

На території району діє Київський камерний театр-студія «Дивний замок»Основним напрямком творчої діяльності театру є андеграунд та містична драма. За час свого існування театр створив низку чудових вистав для широкого кола глядачів, а його високий професійний рівень був відзначений на міжнародних конкурсах та фестивалях.

У районі працює кінотеатр  «Супутник», відкрився після ремонту у 2007 року. Кінотеатр має 6 залів.

У районі розташовуються музеї з унікальними фондами і широкий спектр визначених пам’яток історії та культури: Державний політехнічний музей України, Музей Київського метрополітену, Державний музей авіації та філіал державного музею авіації.

Національний музей авіації Солом'янського району Родзинкою району є Національний музей авіаціїЗі створенням музею  місто Київ, як столиця авіаційної держави, має натурну комплексну експозицію у вигляді технопарку з інтернаціональною «напівдинамічною» колекцією літаків, вертольотів, зразків авіаційного озброєння, устаткування для аеродромів, двигунів, систем і засобів протиповітряної оборони.

На цей час експонується різноманітні зразки авіаційної техніки у вигляді колекцій зразків, як окремих конструкторських серій, так і літаків – експонатів за призначенням.

Центр народознавства laquo;Козак Мамай» Солом'янського району У Солом’янському районі  міста Києва знаходиться центр народознавства «Козак Мамай». Згідно із концепцією, «Козак Мамай» - тематичний дендропарк, на основі якого діє центр народознавства по відтворенню українських традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок і ремесел. За роки існування зведено близько 100 споруд, характерних для козацької доби 17-го століття, найголовнішою із яких, безперечно, є козацька триверха дерев'яна церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці та дзвіниця біля неї. Подібна церква стояла колись на Запорізькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького. Церква облаштована вишуканим іконостасом з іконами, виконаними в стилі українського бароко.

 

Корупція має бути помічена