Символіка району
Герб Солом'янського району Києва
ГЕРБ Солом'янського району піздньоготичний щит, обрамлений золотими колосками пшениці, що вказує на походження назви: у XIX столітті частина території називалася Соломинкою у зв'язку з тим, що хати були покриті соломою.
Загальна символіка зображення гербу Солом’янського району втілює образ району у міській системі Києва, як найстародавнішого міста Східної Європи і сучасної столиці України. Особливими символами, характерними для європейської системи геральдики, підкреслюється його складова роль району у сучасному Києві (зображення Михаїла Архангела, тризуба).
Інші його символи (ключ, сокира-молот та циркуль, рослинний металевий орнамент, колоски) відображають історію виникнення районних частин,
його роль у розвитку Києва в часи техногенного процесу наприкінці
XIX та протязі XX століть. Символи на гербі підкреслюють зв’язок розвитку
всіх об’єктів району з історією стародавнього міста, української і європейської культури.
Щит розділений на чотири частини:
- У лівому верхньому куті зображено небесний заступник і божественний покровитель як всього Києва, так і зокрема Солом'янського району - Архангел Михаїл. Культ його сходить в Київській Русі до великокнязівських часів. Архангел Михаїл здавна вважався покровителем великих київських князів і всього Києва. З його ім'ям пов'язували військові успіхи, а його зображення було широко поширене на князівських печатках, змеевиках, монетах і церковних атрибутах, де воно символізувало перемогу. Поступово зображення Архістратига Михаїла на князівських печатках перейшло в геральдичну традицію. І сьогодні його образ - офіційний герб Києва. «З нами праведна сила Архістратига Михаїла» (Т. Шевченко)
- Символ ключа на лівому верхньому полі гербового щита є визначенням особливої історичної долі південно-західної околиці стародавнього Києва за значною для того часу водною природною перешкодою на шляхах до нього з півдня та заходу річкою Либідь. Роль історичного ключа головних місцевостей Солом’янського району в часи його інтенсивної забудови на протязі кінця XIX та протязі XX століть перебрали на себе побудовані залізниці та аеропорт Жуляни, які виконують цю роль і до сьогодення.
- Дволезова сокира на нижньому правому полі гербового щита є одним з давніших ритуальних символів розвитку ремесел, ковальства, які знаходились під покровительством божественних сил і царської влади.
З такими сокирами зображувались жерці і царі стародавніх середземноморських цивілізацій та найдавніших розвинених культур племен України. Сокира-молот була одним з головних атрибутів бога вогню та ковальства грецької, міфології Гефеста. Зображення сокири-молоту на гербовому щиті Солом’янського району символізує визначну роль цього району у промисловому розвитку Києва, пов’язаному з машинобудуванням та обробкою метапів. Цей символ є і виразником розвитку знань про технологію металів, машин, яскраво засвідчених діяльністю старовинного на Україні Київського Національного технічного університету України. - Символ у вигляді циркуля з часів видатного грецького математика і механіка Архімеда вважається головним у підкресленні розвитку людських знань про механіку та творчих винаходів різних механізмів.
Його розміщення в геральдичному полі Солом’янського району підкреслює величезну роль його наукових та навчальних закладів (Національний технічний університет, Національний університет авіації та інші) у розвитку сучасної цивілізації та її подальшому прогресі.
Основна кольорова гама зображення гербу Солом’янського району м. Києва передає загальний державний характер української символіки, підкреслює тісний зв’язок з давньою традицією застосування цих кольорів з часів Київської Русі та історії українського козацтва.
Головна ідея символіки гербу Солом’янського району полягає у визначені наукового, економічного потенціалу та геополітичної ролі району, як ключа до воріт залізничних та повітряних шляхів столиці України Києва.
1947*2280
Прапор Солом'янського району Києва
Прапор Солом’янського району представляє собою полотнище синьою кольору, розчленованого по діагоналі зображенням так званого „Андріївського хреста” жовтого кольору, та розміщенням у центрі гербу району. Краї прапора обрамлені жовтою стрічкою. Співвідношення сторін прапору -5x8.
Застосування косого так званого „Андріївського хреста” пов’язано з всесвітньо відомою легендою про відвідання місця розташування майбутнього Києва апостолом та сподвижником Ісуса Христа Андрієм Первозванним у І ст. н. е. та його пророцтвом про велике майбутнє нашого міста, як центра християнської духовності.
1710*1083