Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Головний спеціаліст з питань охорони праці

25-01-2019 Керівники підприємства, організацій та установ
Керівники підприємства, організацій та установ

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах: 

№п/п

 

Підстава

 

Штраф

 

 

Кількість мінімальних зарплат

Сума,

грн

1

 

1

Недопущення до проведення перевірки з питань: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків, створення перешкод у проведенні такої перевірки

100

 

417 300,00

 

2

2

За кожного працівника, щодо якого скоєно таке порушення:

 

допуск до роботи без оформлення трудового договору

30

125 190,00

 

оформлення на півставки у разі фактичного виконання роботи повний робочий час

виплата заробітної плати без відрахування податків

3

 

 

 

3

За кожного працівника

у разі недотримання:

 

мінімальних державних гарантій оплати праці (робота вночі, у вихідні/святкові дні)

встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232–XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975–XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII

10

41 730,00

 

 

4

 

4

На підприємство у разі:

 

порушення строків виплати зарплати працівникам більш ніж на один місяць або її виплати не в повному обсязі

3

12 519,00

 

недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

5

5

за порушення інших норм трудового законодавства

1

4173,00

 

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 125 190 грн, а якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 4 173 грн.

Крім того, ст.41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.  Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 4 173 грн.  фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

Сподіваємось, що наведена інформація щодо притягнення роботодавця до відповідальності за порушення законодавства про працю стане в нагоді поповнення вашої бази знань.

 

Головний спеціаліст з питань охорони праці

Вся інформація

Корупція має бути помічена