Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Центр сім'ї

01-04-2016 Вплив гендерних стереотипів на вибір професії у старшокласників (фоторепортаж події)
Вплив гендерних стереотипів на вибір професії у старшокласників

Вибір професійного шляху багато в чому визначає долю старшокласника. Правильний вибір професії дозволяє ефективно реалізовувати інтелектуальний та творчий потенціал майбутнього студента, уникаючи розчарувань, коли вибір відбувається під впливом  чужого досвіду та існуючих стереотипів. Рішення прийняте за людину, нав’язане, підказане, навіть з самих найкращих побажань, як правило, викликає труднощі в подальшому плануванні свого життя.

Найбільшої актуальності професійна орієнтація набуває в старших класах в період активного професійного визначення особистості. Саме тому, психологи Центру сім’ї відгукнулися на запит старшокласників - допомогти їм визначитися стосовно майбутньої професії та правильно зробити вибір, без обмежень гендерними стереотипами.

Так, у рамках програми «Підлітки на порозі дорослого життя», в середніх школах №№ 52, 69, 159, 166 та електромеханічного коледжу був проведений відповідний цикл інтерактивних лекцій. 177 старшокласників взяли участь у спільних заходах.

Школярі зацікавлено та активно брали участь в дискусіях і мали змогу замислились над різними причинами для чого їм потрібна професія в майбутньому. Також актуальною виявилась розмова про існування в нашому суспільстві стереотипів чоловічих і жіночих професій. Під час заняття підлітки акцентували увагу на помилках, які роблять старшокласники при виборі професії та через спеціальне анкетування проаналізували свої  вподобання та здібності, отримали інформацію як правильно зробити вибір в майбутньому.

Особливо цікавим старшокласники назвали виконання тесту на визначення своїх професійних інтересів. Учні з захопленням поділились результатами тестування та погодились з тим, що вибір професії потрібно робити самостійно, усвідомлено та керуючись власними «Хочу», «Можу» та «Треба».

Психологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професіїПсихологи «Центру сім’ї» надають допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професії
Вся інформація

Корупція має бути помічена