Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Центр сім'ї

18-01-2016 Вчимося жити без насильства!
Вчимося жити без насильства!

Сім'я — це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро, поступаючись  один одному, не порушуючи прав іншого,  але зберігаючи  і свою  комфортну територію  і  свою  гідність.  На жаль, у реальному житті не всі живуть за цим переконанням, часто забуваючи, і про права «ближнього» і про гідність. Ситуація в родині може бути дуже далекою від тих уявлень, що сім’я – це місце,  де панує любов і злагода, де кожен може почувати себе комфортно і затишно. Сучасна  сім’я може бути і місцем, де панує жорстокість та тиранія, де розігруються людські трагедії. Позиція замовчування, яка випливає з переконання, що це особиста справа кожної сім'ї, та бажання залишатися осторонь і не втручатися, лише поглиблює цю проблему. Подібні  умови дуже  згубно  впливають на  дитячу  психіку,  на   формування характеру,  поведінку  та   в  цілому на  майбутнє  становлення  особистості.

Яким би чином дорослі не намагалися замаскувати насильство над дитиною — під  вивіскою суворого виховання або навпаки турботи та опіки, але це завжди обмеження прав  дитини на свободу вибору та приниження людської гідності. І це неможливо виправдати. Дитина, що виросла в такій атмосфері, згодом поводяться так само, вважаючи подібну поведінку нормальною. Боячись втратити любов батьків, дитина готова зносити навіть побиття, не наважуючись розповісти про це іншим. Часто фізичне насильство сприймається нею як заслужене покарання, адже вона не лише любить, але й вірить своїм батькам. Насилля звісно не вичерпується побиттям. Розрізняють, крім фізичного, ще словесне, емоційне, інтелектуальне та сексуальне насилля. Саме тому, тема попередження сімейного насильства вже багато років знаходиться в полі зору тих, хто намагається  розірвати замкнене коло насильства,  розуміючи що, відповідальність лежить на кожному з нас.

Безпосередньо спілкуючись з такими  сім’ями, психологи “Центру сім’ї“ консультують як жертв  сімейного насилля, так і  тих, хто це насилля чинить. Для того, щоб розірвати цикл насилля та  усвідомити його негативні наслідки, важливе місце  має займати  просвітницька та профілактична робота. Саме тому, окрім  тренінгів, інтерактивних  лекцій, семінарів та консультацій, проведено соціологічне опитування серед мешканців Солом’янського району. Нашою метою  було бажання привернути увагу громадськості до  негативного соціального явища - сімейного  насилля та  порівняти  результати  опитування  з червневими показниками 2014 року. На діаграмах показники опитування  в  грудні 2015 року  позначені  червоним  кольором.

Статистика лише констатує  відсоток тих, для кого власний дім перестав бути безпечним місцем. Але цей відсоток не можна вважати остаточним, тому що про насильство всередині сім'ї все ще не прийнято говорити, залишаючи це таємницею за сімома замками. Але вже навіть цих цифр достатньо для того, щоб не лишатися осторонь проблеми сімейного насильства, адже лише небайдужість кожного може допомогти вберегти чиєсь здоров’я, а іноді і саме життя. А докладаючи зусиль до зменшення агресивних проявів в родині, ми можемо розраховувати на їх зменшення в сучасному суспільстві в цілому.

Результати соціологічного опитування мешканців Солом'янського району в додатку!


Додаток: soc_opyt_1801.pdf

Вся інформація

Корупція має бути помічена