 Ознаки вибухових пристроїв: - Предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - Наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лаипочки; - Наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - Наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - Предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.
ЯКЩО ВИ ПОБАЧИЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ НА ВУЛИЦІ:
Негайно зателефонуйте до служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102; Попередьте перехожих про можливу небезпеку; Очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100м). Для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.
У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ТА ІНШИХ МІСЦЯХ СКУПЧЕННЯ ЛЮДЕЙ:
- Звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, у яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої; - У разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомте про знахідку водія чи правоохоронців; - Не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не чіпайте їх та повідомте людей довкола про можливу небезпеку.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- Торкатися предмету і пересувати його; - Користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); - Заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати; - Торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання. |