Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини

18-05-2022 День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

Саме 18 травня 1944 року радянська влада почала проводити масове примусове виселення з Криму представників корінного народу й нині окупованої росією території України.

Під час основної хвилі депортації було виселено 180 014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. депортованих. позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар.

Десятиліття кримськотатарський народ вів сміливу і наполегливу боротьбу з радянським режимом за повернення на рідну землю, а Україна, з часу проголошення незалежності, взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.

Через 70 років, з початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією, історія повторилася знов. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки. Всі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар.

Вся інформація

Корупція має бути помічена