Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини

08-05-2022 День пам’яті та примирення
День пам’яті та примирення

Друга світова війна, у якій загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів - нацистського та радянського.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом. Ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939-1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому для нас головне - мир. І ми категорично проти намагань рф привласнити перемогу над нацизмом. Це спільна перемога десятків країн і народів.

Очевидними є паралелі між подіями Другої світової війни і російсько-української війни початку ХХІ століття. Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці воюють з жорстким і цинічним агресором. 

Те, що творять московські так звані військові на українській землі, є геноцидом Українського народу, свідомим знищенням наших громадян. Цілеспрямовано вчиняючи воєнні злочини, кремлівський режим намагається вирішити «українське питання». Йому потрібна територія України, а не українці на цій території. 

Ми не маємо права програти і не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас.

Україна зобов’язана глибоко і остаточно переосмислити історію свого перебування у таких утвореннях, як Російська імперія та Радянський союз, позбутися усіх імперських міфів, наративів та спадщини. Слід нарешті зрозуміти, що насправді ми і московити були різними за ментальністю та цінностями, а для росіян усе, що ми цінуємо, завжди було чужим.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Вся інформація

Корупція має бути помічена