Новини
19-05-2021 Керівникам підприємства, організацій та установ | |
![]() У місті Києві діє Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва, затверджене рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 (зі змінами та доповненнями). Завдяки співпраці київської міської влади з Фондом розвитку підприємництва підприємці міста Києва можуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проєктів на досить доступних умовах – до UIRD (12 місячний) + 6 %. За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 99 % номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором. Суб’єкти малого та середнього підприємництва, які отримали кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9 %» та підпадають під вимоги Положення про ФКП, за їх згодою, можуть отримати додаткову фінансово-кредитну підтримку від київської міської влади. Тобто, для підприємців столиці, які є учасниками державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %», кінцеві відсоткові ставки будуть до 0,01 % річних. Ще одною перевагою взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних з нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів та уповноважених банків, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний та стабільний фінансовий стан. На сьогодні банками-партнерами є: - АТ «ПроКредит Банк»; - АБ «Укргазбанк»; - АТ «Ощадбанк; - АТ «КредитВест Банк»; - АТ «Кредобанк»; - АТ «Мегабанк»; уповноваженими банками є: - АТ КБ «ПриватБанк»; - АТ «Банк Альянс»; - АТ «КБ «Глобус»; - ПАТ «Банк Восток»; - АТ «Альфа-Банк»; - АТ «ОТП БАНК». Відповідно до Положення позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в місті Києві, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області, ведуть реальну господарську діяльність не менше 1 (одного) року та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:
Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро. Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років. Суб’єкти господарювання повинні розуміти, що надання фінансово-кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проєкту. Критерій 1: Реєстрація, сплата податків, розміщення виробничих потужностей. Реєстрація та сплата податків в м. Києві, виробничі потужності частково або повністю розміщені у Київській області. Критерій 2. Вид діяльності згідно з КВЕД 2010. Всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності, програмування, азартних ігор тощо. Критерій 3. Цільове використання кредитів, у рамках напрямів основної діяльності позичальника відповідно до КВЕД 2010:
Критерій 4. Власний внесок позичальника. Позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20 % вартості об’єкту кредитування. Процедуру отримання фінансово-кредитної підтримки максимально спрощено. Для її отримання підприємець: 1. Вивчає критерії, визначені рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві» (зі змінами та доповненнями). 2. Подає до банку-партнера свій кредитний проєкт. 3. У разі відповідності вимогам банку щодо кредитування та визначеним критеріям отримує фінансово-кредитну підтримку від міської влади. | |
Додаток: ker_pidpr190521.zip | |
Вся інформація |