Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Туризм

Розвиток туристичної галузі
в Солом’янському районі міста Києва

З метою розвитку туристичної галузі, соціально-культурної сфери району та змістовного відпочинку мешканців та гостей міста Києва, забезпечення комплексного розвитку району та його соціально–економічних інтересів, Солом’янскою районною  в місті Києві державною адміністрацією приділяється багато уваги забезпеченню розвитку туристичної галузі; збільшення частки очікуваних доходів від туристичної галузі у державному бюджеті; удосконалення туристичної інфраструктури;  залучення інвестицій на розбудову туристичної галузі; створення сприятливих умов для розвитку спортивно-оздоровчого та культурно-пізнавального туризму, а також  популяризації туристичного потенціалу району та створення інформаційної інфраструктури туризму.

Готельне господарство Солом'янського району Готельне господарство району, представлено 14 готелями, один з яких має 4* і розрахований на 160 номерів серед яких 10 номерів класу люкс, 2 номери для людей з обмеженими фізичними можливостями,  два готелі району  мають 3*, один – 2* та  один – 1*, а також інших закладів розміщення із загальною кількістю номерів – 647  і кількістю місць – 1335

Ресторанне господарство Солом'янського району Для ефективного розвитку туристичної галузі вагому роль відіграє розвиток інфраструктури району, а саме: закладів  ресторанного господарства.  Найвідоміші з яких: ресторани «Козачок», «Українські страви» та «Стейк хаус» та заклади швидкого харчування мережі «Макдоналдс». В районі  оновлюється   туристична інфраструктура об’єктів торгівлі та побутового обслуговування населення (маркети, перукарні, хімчистки, ринки та ін.).

Однією із основних складових функціонування туристичної галузі є транспортна інфраструктура. Солом’янський район міста Києва – важливий транспортний вузол столиці. Через наш район проходять головні магістралі міста - проспекти Повітрофлотський, Червонозоряний, Комарова,  Перемоги, вулиці  Борщагівська, Індустріальна, Чоколівський бульвар. Залізничний вузол, в якому розміщені станції «Київ-Пасажирський», «Волинський», «Караваєві Дачі», що є надзвичайно важливим для розвитку туристичної галузі. В міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) завершено будівництво нового аеропортового комплексу, який включає в себе аеродром, привокзальну площу, будівлю терміналу.

У межах району сформовані та формуються території масового відпочинку, які представлені 13 парками та 67 скверами. Улюбленими місцями відпочинку киян та гостей столиці є парк Національного технічного університету України «КПІ», парк «Відрадний», парк «Ландшафтний», сквер ім. О. Островського, які забезпечують організацію культурного дозвілля для різних верств населення

Культурна спадщина Солом'янського району У районі 70 пам’ятників монументального мистецтва та об’єктів культурної спадщини. На ряду із пам’ятниками історичного характеру і змісту існують пам’ятники таких спрямувань, як культура, мистецтво, медицина, наука, освіта та багато інших.

Не менш важливою складовою частиною є пам’ятники, меморіали, військові пoховання загиблим воїнам у роки війни, які знаходяться на території району.  У районі встановлені меморіальні дошки видатним громадським діячам, діячам культури та мистецтв, героям Великої Вітчизняної війни.

Отже, знайомство з Солом’янським  районом міста Києва  дає можливість відвідати архітектурні пам’ятки різних епох і стилів; місця, пов’язані з життям і творчістю видатних діячів історії науки і культури.

Окрім цього, в районі багато закладів культурного, спортивного, оздоровчого напрямків, а саме: 6 шкіл естетичного виховання, 17 публічних бібліотек, 13 музеїв  при  загальноосвітніх школах нашого району, 5 стадіонів, 10 басейнів, 136 спортмайданчиків, 96 спортивних залів, 26 стрілкових тирів. Для занять гірсько-лижним спортом є спортивний комплекс «Протасів Яр».

Діє Київський камерний театр-студія «Дивний замок». Основним напрямком творчої діяльності театру є андеграунд та містична драма. За час свого існування театр створив низку чудових вистав для широкого кола глядачів, а його високий професійний рівень був відзначений на міжнародних конкурсах та фестивалях.

У районі є 3 кінотеатри, а саме: «Супутник» (вул. Іскрівська,14); «Баттерфляй Ультрамарин» (вул. Урицького,1); «Баттерфляй Більшовик» (вул. Гетьмана, 6).

У районі розташовуються 6 музеїв з унікальними фондами і широкий спектр визначених пам’яток історії та культури: Державний політехнічний музей України, Музей Київського метрополітену, Державний музей авіації, центр народознавства «Козак Мамай» та філіал державного музею авіації.

Національний музей авіації Солом'янського району Родзинкою району є Національний музей авіації. Зі створенням музею  місто Київ, як столиця авіаційної держави, має натурну комплексну експозицію у вигляді технопарку з інтернаціональною «напівдинамічною» колекцією літаків, вертольотів, зразків авіаційного озброєння, устаткування для аеродромів, двигунів, систем і засобів протиповітряної оборони.

На цей час експонується понад 80 зразків авіаційної техніки у вигляді колекцій зразків, як окремих конструкторських серій, так і літаків – експонатів за призначенням.

Центр народознавства laquo;Козак Мамай» Солом'янського району У Солом’янському районі  міста Києва знаходиться центр народознавства «Козак Мамай». Згідно із концепцією, «Козак Мамай» - тематичний дендропарк, на основі якого діє центр народознавства по відтворенню українських традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок і ремесел. За роки існування зведено близько 100 споруд, характерних для козацької доби 17-го століття, найголовнішою із яких, безперечно, є козацька триверха дерев'яна церква в ім'я Покрови Пресвятої Богородиці та дзвіниця біля неї. Подібна церква стояла колись на Запорізькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького. Церква облаштована вишуканим іконостасом з іконами, виконаними в стилі українського бароко.

Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація, в межах наданих  повноважень, буде й надалі забезпечувати комплексний розвиток Солом’янського району міста Києва та його інтересів при збереженні історико-культурної спадщини.

Корупція має бути помічена