Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Новини підрозділів

Відділ роботи із зверненнями громадян

08-04-2020 Звіт роботи відділу із зверненнями громадян
Звіт роботи відділу із зверненнями громадян

У Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації проводиться системна робота, спрямована на реалізацію громадянами конституційних прав на звернення у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Реалізуючи вимоги вищезазначених законодавчих актів, систематично здійснюється ряд заходів щодо підвищення рівня цієї роботи, в основі якої лежить, перш за все, уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються громадяни до адміністрації, а також постійний аналіз, узагальнення усних та письмових звернень. Також вживаються заходи щодо покращення ґрунтовного розгляду питань, які порушують громадяни, та усунення причин, що породжують звернення. Позитивне вирішення питань у зверненнях громадян має безпосередній вплив на покращення соціально-економічного, культурного розвитку району, житлово-побутових умов, соціального благополуччя та зростання добробуту його мешканців.

За звітний період до Солом’янської  районної в місті Києві державної адміністрації  через відділ роботи із зверненнями громадян надійшло та опрацьовано 1020 звернень громадян.  

Спостерігається  зменшення звернень громадян (на 400 звернень або 28,17%) в порівнянні з  аналогічним  періодом  минулого року.  

Період часу

2019 рік

2020 рік

Всього звернень

1420

1020

З них:

- 155 питань вирішено позитивно;

- на 700 надані аргументовані роз’яснення.

За своїм характером письмові звернення, що надійшли протягом звітного періоду на адресу Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, розподілилися таким чином:

- заяв – 925 (90,69 %);

- скарг – 93 (9,13%);

- пропозицій – 2 (0,20%).

Впродовж І кварталу 2020 року до відділу роботи із зверненнями громадян надійшло:

- 364 звернення з Київської міської державної адміністрації (у 2019 році - 429 звернень), серед яких 83 доручення голови Київської міської державної адміністрації;

- 242 звернення від заявників, які особисто звернулися до Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації;

- 21 звернення від народних депутатів України;

- 14 звернень від депутатів Київської міської ради;

- 16 звернень з Кабінету Міністрів України;

- 41 звернення з Офісу Президента України;

- 12 звернень з органів прокуратури України;

- 14 звернень з Верховної Ради України.

Впродовж звітного періоду до Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації надійшло 99 колективних звернень громадян (9,71 % від усіх звернень). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість колективних звернень громадян зменшилася  на 95 звернень громадян.

Всі звернення громадян, що надійшли на розгляд до Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації виконані у встановлені законодавством терміни.

Найгостріші питання, що турбують мешканців району залишаються питання житлово-комунального господарства, що складають - 772 звернення (75,69%).

Серед основних питань:

- оплати квартир та комунальних послуг – 117 звернень;

- благоустрою – 88 звернень;

- незадовільного водопостачання – 52 звернення;

- опалення – 46 звернень;    

- поточного та капітального ремонту будинків – 40 звернень;

- ремонту сантехнічного обладнання та комунікацій – 30 звернень;

- ремонту або заміни  ліфтів – 28 звернень; 

- встановлення лічильників – 21 звернення;   

- облаштування дитячого майданчика - 15 звернень;

- будівництва та ремонту доріг – 13 звернень;

- ремонту дахів – 13 звернень та інші.

Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація вживає всіх можливих заходів щодо вирішення якомога більшої кількості питань, порушених у зверненнях мешканцями району.

Найважливішою складовою у роботі із зверненнями громадян є виконавська дисципліна. Тобто, вчасне, без порушення терміну, якісне та змістовне інформування заявника за результатами розгляду порушеного ним питання. Відповідність кількісних та якісних показників (даних) залишається основним завданням відділу роботи із зверненнями громадян.

На другому місці –  питання соціального захисту. За звітний період  до відділу  роботи із зверненнями громадян особисто та через органи влади вищого рівня надійшло 113 звернень громадян (11,08%). Спостерігається збільшення звернень (на 37 звернень або 48,68%) в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Основні питання –  це надання матеріальної допомоги, отримання субсидії та надання роз’яснення щодо отримання компенсації за житлово-комунальні послуги.

Особлива увага у роботі із зверненнями громадян приділяється розгляду звернень пільгових категорій населення. Серед заявників, які вказали свій соціальний стан:

- 48 звернень від інвалідів І,ІІ,ІІІ груп;

- 56 звернень від учасників війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій;

- 15 звернень від ветеранів праці;

- 20 звернень від учасників АТО;

- 10 звернень від членів  багатодітних сімей, одиноких матерів;

- 8 звернень від дітей війни;

- 4 звернення від інвалідів Великої Вітчизняної війни та інші;

У зверненнях осіб пільгових категорій найчастіше порушувалися питання житлово-комунального обслуговування (оплата житлово-комунальних послуг,  незадовільне водопостачання та централізоване опалення, благоустрій території), отримання матеріальної допомоги, отримання субсидій,  поліпшення житлових умов  та інші.

За І квартал 2020 року матеріальна допомога соціально незахищеним верствам населення (пенсіонерам, учасникам бойових дій, учасникам війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни, інвалідам І,ІІ,ІІІ груп, учасникам АТО та родичам учасників АТО) була призначена та виплачена на суму 5 715 500 грн. за рахунок коштів міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам».

Третє місце за кількістю посідають звернення з питання  житлової політики. Серед них найчастіше порушувалися питання щодо зарахування на квартирний облік, надання житла та отримання ордеру на фактично займану житлову площу.

За звітний період до відділу  роботи із зверненнями громадян особисто та через органи влади  і організації  надійшло 94 таких звернень (9,22%) що на 18 звернень менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За І квартал 2020 року були забезпечені житлом 1 родина, яка потребувала позачергового житла, із них категорії обліку – діти-сироти та 1 родина, яка перебувала на соціальному квартирному обліку.        

З метою збільшення дієвої взаємодії та урізноманітнення форм роботи з мешканцями району продовжена практика проведення як особистих прийомів громадян у Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації, так і виїзних особистих прийомів громадян керівництвом адміністрації.

 За звітний період було проведено 5 особистих прийомів громадян та 5 виїзних прийомів громадян.

Під час особистих, виїзних прийомів громадян вживались усі можливі заходи реагування із залученням відповідних служб району для вирішення якомога більшої кількості проблем мешканців району.

Виконанню таких звернень громадян приділяється особлива увага та здійснюється контроль до розв’язання проблем, що спричинили звернення.

Керівництвом Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації проведено 3 прямі «гарячі» телефонні лінії та прийнято 14 дзвінків. Питання, які були порушені в телефонних зверненнях громадян зареєстровано, деякі з них було вирішено у найкоротші терміни.

За звітний період на електронну адресу Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації надійшло 274 звернення громадян, що на 34 звернення громадян більше, ніж за аналогічний період минулого року. Всі звернення громадян опрацьовані  у  встановлені терміни.

Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація вживала всіх можливих заходів щодо вирішення якомога більшої кількості питань, порушених у зверненнях мешканцями району.

Систематично робота із зверненнями громадян перевіряється  управлінням з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Одночасно, спільно з представниками управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальних підприємств району, проведено 3 виїзних  дня контролю з виходом на місце та детальним розглядом звернень за участю заявників. За результатами проведених виїзних днів контролю підготовлено та надано до управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідні акти.

Щоденно, в телефонному режимі, працівниками відділу надавалися консультації, роз’яснення та нагадування щодо виконання звернень громадян.

Щопонеділка, відповідальний за роботу із зверненнями громадян, в системі електронного документообігу «АСКОД» надсилав нагадування про закінчення термінів виконання звернень громадян у структурних підрозділах адміністрації.

Щочетверга у керівника апарату проводилися наради щодо стану виконавської дисципліни з розгляду звернень громадян.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», на кожне півріччя розробляються та затверджуються графіки: особистого прийому громадян керівництвом адміністрації, в тому числі виїзні. На рік розробляється графік перевірок додержання законодавства про звернення громадян у структурних підрозділах адміністрації щодо роботи із зверненнями громадян, графік проведення засідань постійно діючої комісії, графік звітування керівників структурних підрозділів.

Щомісячно, відповідно до затвердженого графіка, керівники структурних підрозділів Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації звітували про хід розгляду звернень громадян у підпорядкованих підрозділах.

Щомісячно, відділ роботи із зверненнями громадян Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, відповідно до затвердженого графіка, організовував та проводив засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Протягом звітного періоду проведено 2 засідання зазначеної комісії та опрацьовано 2 звернення громадян. За результатами роботи комісії складено відповідні протоколи та підготовлено доручення. Інформація про проведення зазначеної комісії надавалася до управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Щомісячно, відповідно до затвердженого графіка, відділом роботи із зверненнями громадян Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації проведено  перевірку роботи із зверненнями громадян в 3 структурних підрозділах адміністрації.

Під час перевірок надано необхідні рекомендації щодо посилення впливу на стан виконавської дисципліни. Результати перевірок доводились до відома керівників структурних підрозділів. Порушень вимог чинного законодавства щодо звернень громадян не виявлено.

Інформація про перевірки щомісячно надавалася до управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Також на вебсайті Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації розміщувалася інформація щодо стану роботи із звернення громадян в Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації.

Головним критерієм якості роботи влади є зменшення кількості скарг, повторних звернень та звернень до органів державної влади вищого рівня. Саме на це спрямована увага керівництва Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації. Для виявлення їх причин, що породжують звернення громадян, постійно проводяться системні їх аналізи та узагальнення, виявляються найбільш гострі проблемні питання.

У Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації і надалі продовжуватиметься робота по забезпеченню всебічного розгляду звернень громадян, посиленню персональної відповідальності керівників усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях, по проведенню прийомів та прямих телефонних ліній для встановлення діалогу з громадськістю і забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, по вдосконаленню системної роботи із зверненнями громадян відповідно до чинного законодавства.

Вся інформація

Корупція має бути помічена