Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

ДПІ інформує

23-05-2017 ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві інформує

Податок на нерухомість сплачується з житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі з її часток.

Об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені до житлового фонду, зокрема, промислові будівлі, склади, ресторани, магазини, гаражі та інше.

Ставки та пільги з податку на нерухоме майно встановлюються за рішенням місцевих рад: сільських, селищних, міських та рад об’єднаних територіальних громад. Ставка податку не може перевищувати три відсотки розміру мінімальної заробітної плати у 2016 році (1378 грн * 3% = 41,34 грн).

Додатково оподатковуються об’єкти житлової нерухомості площа яких понад 300 кв. м для квартир і 500 кв. м для житлових будинків за ставкою 25 000 грн за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

Оподатковується загальна площа об’єктів житлової і нежитлової нерухомості, у тому числі його частин.

Пільги для квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. м; для житлових будинків – 120 кв. м; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (квартир, будинків, тощо), – 180 кв. м. Пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій категорії, де заходиться нерухомість, тобто вони можуть бути різними.

Рішення і пільги зі сплати податку розміщуються на сайтах місцевих рад. Якщо ви є власником нерухомості, загальна площа якої перевищує пільгову, вам необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку, яке надсилається органом ДФС до 1 липня.

Ви можете звернутися до органу ДФС для звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у вашій власності;
  • розміру загальної площі об’єктів нерухомості, права на користування пільгами;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та вашими даними, підтвердженими на підставі оригіналів відповідних документів, проводиться перерахунок, після чого надсилається нове податкове повідомлення-рішення.

Податок сплачується з місця розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (наприклад, якщо вручено 30 червня – не пізніше 29 серпня 2017 року).

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Вся інформація

Корупція має бути помічена