Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Я маю право! Юстиція на кожен день

27-12-2018 Головне територіальне управління юстиції у місті Києві інформує
Головне територіальне управління юстиції у місті Києві інформує

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей) (далі – ТОТ), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини необхідно подати до будь-якого суду за межами ТОТ незалежно від свого місця проживання:

заяву про встановлення факту народження особи;

належні докази.

Відповідно до п.21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» заявники звільняються від сплати судового збору (зміни від 18 січня 2018 року).

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає копію рішення до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежного її оформлення або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Для отримання свідоцтва про смерть особи, родичам померлого або їх представникам необхідно подати до суду за місцем проживання чи перебування заявника за межами ТОТ:

заяву про встановлення факту смерті;

належні докази.

Відповідно до п.21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» заявники звільняються від сплати судового збору (зміни від 18.01.2018 р).

Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

У разі задоволення заяви про встановлення факту смерті особи, суд невідкладно видає копію рішення заявнику або надсилає її до відділу РАЦС за місцем постановлення рішення (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежного її оформлення або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Важливо!
Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Законними представниками є батьки (усиновлювачі), опікуни.

У разі посилання на свідчення свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення відповідного факту.

Доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані лікарняними закладами, що знаходяться на неконтрольованій території, теж можуть братися до уваги судом.

Вся інформація