Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація
Солом'янська районна в місті Києві державна адміністрація

Анонси, події, заходи громадської ради

20-02-2017 Громадська рада при Солом’янській РДА надає звіт за 2016 рік
Громадська рада при Солом’янській РДА надає звіт за 2016 рік

Розпорядженням голови Солом’янської райдержадміністрації від 08.07.2015 №403 затверджено склад громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації у кількості 35 уповноважених представників інститутів громадянського суспільства (у попередньому складі – 48 осіб) різноманітного спрямування:

- профспілкові – 2 (освітянські: КПІ, Національного університету оборони України);

- дитячі, молодіжні – 6

- професійні – 3

- органи самоорганізації населення – 3

- благодійні – 6

- ветеранські, інвалідні – 5

- релігійні -1

- інші громадські організації – 9 («Довіра людей», «Асоціація ділових жінок Солом`янського району м. Києва», Товариство Червоного Хреста Солом’янського району, «Патріотичний Рух «Січові Стрільці», «Фонд підтримки підприємництва та малого бізнесу «Благо», «Слон», «Порядок», «Турецьке містечко («Кадетський гай»)»  тощо ).

До громадської ради ввійшли 15 представників з попереднього складу громадської ради.

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», до складу громадської ради при Солом’янській районній в м. Києві державній адміністрації було обрано 8 комітетів громадської ради:

- Комітет з питань розвитку промисловості, споживчого ринку, торгівлі, підприємництва та охорони праці;

- Комітет з питань житлово-комунального господарства, комунального майна, благоустрою та екології;

- Комітет з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян;

- Комітет з питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді, спорту та гендерної політики;

- Комітет з питань зв’язків з громадськістю та органами самоорганізації населення;

- Комітет з питань охорони здоров’я;

- Комітет з питань охорони громадського порядку, підтримки сил АТО, волонтерського руху та взаємодії  з правоохоронними органами;

- Комітет з питань протидії корупції.

За 2016 рік було проведено 6 засідань громадської ради (02.02.2016, 01.03.2016, 19.04.2016, 19.07.2016, 15.09.2016, 17.11.2016), на яких розглядались питання щодо життєдіяльності району.

22 вересня у приміщенні Солом’янської райдержадміністрації відбулось засідання Координаційного комітету Громадських рад при районних у місті Києві державних адміністраціях за участю заступника голови Солом’янської райдержадміністрації О. Горпинченко та начальника відділу з питань місцевого самоврядування Департаменту суспільних комунікацій КМДА В. Галети. Під час обговорення розглянуто низку питань щодо спільних нарад поліції з громадськістю, покращення стану інтернатів, формування секретаріату, децентралізації на практиці тощо.

На засіданнях громадської ради розглядались питання щодо:

- підготовки до осінньо-зимового періоду, обговорення питань енергозбереження;

- активної участі громадської ради в процесі перейменування згідно вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;

- переваг військової  служби за контрактом;

- заходів по відзначенню 75-ї річниці героїчної оборони   міста Києва;

- спільних нарад поліції м. Києва з громадськістю;

- надання рекомендації на посаду громадського інспектора з питань  благоустрою;

- питань житлово-комунального господарства, комунального майна, благоустрою та екології.

- польського досвіду децентралізації та самоврядної освіти для лідерів громад з   7-ми областей Центральної України;

- питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді, спорту та гендерної політики;

- проблемні питання, які виникають при виявленні хворої домашньої (безпритульної)   тварини;

- Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»;

- механізму втілення громадської експертизи;

- військово-патріотичне виховання молоді;

- результатів круглого столу «Місту Київ – ефективну стратегію протидії  туберкульозу»;

- реалізації в місті Києві у 2016 році Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки;

- щодо «прийняття Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016-2020 роки»;

- про повноваження райрад;

- про етно-соціальну політику в Україні.

Новообраний склад громадської ради за період своєї діяльності плідно працює на терені Солом’янського району, надає підтримку  у  проведенні заходів з нагоди відзначення державних свят.

За період діяльності у 2016 році громадською радою було реалізовано:

22 січня до Дня Соборності України у Солом’янському районі представниками громадської ради відбулось покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків борцям за незалежність України, героям Небесної Сотні: Олександра Плеханова - студента архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури, Андрія Мовчана - випускника Київського вищого професійного училища залізничного транспорту ім. В.С. Кудряшова та солом’янця-«кіборга» Андрія Гаврилюка, який героїчно загинув 21 січня 2015 року в Донецькому аеропорту, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.

При покладанні квітів всіх загиблих за волю і незалежність України під час Революції Гідності біля пам’ятного знаку  «Хрест», який встановлено на території НТУУ «КПІ», вшанували хвилиною мовчання.

- 04 лютого 2016 року відбулась екскурсія в Сесійний будинок Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5).  Захід відбувся в рамках співпраці громадської ради з Радою місцевого самоврядування Державного університету телекомунікацій, які активно долучалися до життєдіяльності Солом’янського району міста Києва. Зокрема, опікувалися вихованцями школи-інтернату № 17 та дітьми з родин загиблих учасників АТО, надавали допомогу військовим на сході країни, брали участь у заходах до Дня Святого Миколая;

- участь членів громадської ради в міських заходах зі вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

- 19 лютого 2016 року у Солом’янському районі міста Києва відбулось покладання квітів до пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, незламним символам Революції Гідності – борцям за свободу та демократію в Україні, Олександру Плеханову, Андрію Мовчану та Сергію Бондареву.

- 22 лютого 2016 року відбулось привітання вихованців спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 17 для дітей із вадами фізичного та розумового розвитку за адресою: вул. Ушинського, 15 з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови. Шарафетдінов П. І. – голова громадської ради, Грінченко В.Р. – голова комітету з питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді, спорту та гендерної політики громадської ради, члени громадської ради при Солом’янській районній в місті Києві державній адміністрації активно долучилися до підготовки концертної програми та проведення зазначеного свята для вихованців закладу.

Громадська рада надає допомогу дітям школи-інтернату № 17. За рахунок громадських організацій району та студентів Державного університету телекомунікацій було оновлено шкільну бібліотеку, замінено сантехнічне обладнання, оновлено музичне обладнання, вихованців забезпечено канцелярським приладдям та іншими речами першої необхідності.

Представники громадської ради брали участь:

- 12 березня  – у святкуванні Масляної у парку «Орлятко»;

- 26 квітня – у заходах до 30-річчя трагедії на ЧАЕС;

- 8-9 травня – у заходах до 71-ї річниці завершення Другої світової війни;

- 14 червня за ініціативи студентської ради Державного університету телекомунікацій та участі громадської ради  був проведений на території парку ім. М.Островського патріотично-виховний захід до Міжнародного Дня сім’ї;

- 22 червня – у заходах до Дня скорботи та вшанування жертв війни в Україні;

- 28 червня – у заходах до Дня Конституції України;

- 28 липня – у заходах до Дня  Хрещення Русі-України;

- 23-24 серпня –  у заходах до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України;

- 22 вересня – у заходах до 75-ї річниці оборони м. Києва – на території мікрорайону «Жуляни»;

- 29 жовтня – у районному заході «Осінній соціальний продуктовий ярмарок»;

- 04 листопада за ініціативи та участі громадської ради проведено благодійний захід «Радість життя»;

- 19 грудня за ініціативи та підтримки голови комітету з питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді, спорту та гендерної політики громадської ради Грінченка В.Р., голови громадської ради Шарафетдінова П.І., членів громадської ради і студентів Державного університету телекомунікацій, привітали іграшками, книжками та солодощами з Днем святого Миколая вихованців школи-інтернату № 17 (вул. Ушинського,15). До благодійної акції долучилась ГО «Група взаємодопомоги».

Громадська рада бере участь у нарадах, колегіях, засіданнях консультативно-дорадчих органів, що проходять в райдержадміністрації.

Громадська рада при Солом’янській райдержадміністрації регулярно приймає участь у районних заходах, а саме: ярмарках, урочистостях, святкових заходах, концертах, нагородженнях, покладанні квітів тощо.

Протягом року Комітетом з питань розвитку промисловості, споживчого ринку, торгівлі, підприємництва та охорони праці (голова – Кузьмич Галина Василівна):

- здійснено громадський контроль за врахуванням органів виконавчої влади пропозицій та зауважень підприємців щодо вирішення питань підприємців та промисловців;

- залучено представників громадськості (органів самоорганізації населення району) до діяльності комітету з питань розвитку промисловості, споживчого ринку, торгівлі, підприємництва та охорони праці;

- здійснено контроль за розміщенням тимчасових споруд  ПАТ «Київхліб» та МАФів на території Солом’янського району м. Києва згідно комплексної схеми;

- 22 січня до Дня Соборності України у Солом’янському районі брали участь у покладанні квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків борцям за незалежність України;

- 19 лютого долучились до покладання квітів до пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, незламним символам Революції Гідності – борцям за свободу та демократію в Україні, Олександру Плеханову, Андрію Мовчану та Сергію Бондареву;

- 12 березня  брали участь у святкуванні Масляної у парку «Орлятко»;

- 23-24 серпня брали  участь у заходах до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України;

- 06 жовтня проведено робочу нараду за участю відділу торгівлі та споживчого ринку Солом’янської районної в м. Києві державної адміністрації стосовно доповнення місць дислокації проведення сільськогосподарських ярмарків на території Солом’янського району (з врахуванням потреб та попиту мешканців);

- 29 жовтня брали участь у районному заході «Осінній соціальний продуктовий ярмарок».

Комітетом з питань житлово-комунального господарства, комунального майна, благоустрою та екології (голова – Кваша Світлана Несторівна) у 2016 році проведено 3 засідання, на яких розглянули питання про підготовку житлових будинків комунальної власності територіальної громади м. Києва у Солом’янському районі м. Києва до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років; обговорення питань енергозбереження; про Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

- 22 січня до Дня Соборності України у Солом’янському районі брали участь у покладанні квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків борцям за незалежність України;

- 19 лютого 2016 року у Солом’янському районі міста Києва відбулось покладання квітів до пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, незламним символам Революції Гідності – борцям за свободу та демократію в Україні, Олександру Плеханову, Андрію Мовчану та Сергію Бондареву.

- 23-24 серпня брали  участь у заходах до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Брали участь у нарадах по опалювальному сезону, обговоренні питань енергозбереження.

Комітетом з питань освіти, культури, справ дітей, сім’ї, молоді, спорту та гендерної політики (голова – Грінченко Вадим Русланович)

протягом 2016 року було проведено ряд заходів, а саме:

- спільне засідання комітету разом зі студентськими радами стосовно взаємодії  громадської ради та студентських рад у вирішенні питань проведення культурних та соціальних заходів в Солом’янському районі;

- організація екскурсії до Верховної Ради за участю студентів Державного Університету Телекомунікації;

- проведення у парку ім. М. Островського культурно-соціального  заходу до «Міжнародного дня сім’ї»;

- перевірка та контроль за освоєнням бюджетних коштів, виділених для поточного ремонту та заміни вікон спеціальній школі - інтернату № 17;

- організовано екскурсію до цирку для дітей-сиріт школи-інтернату № 17;

- організація для дітей загиблих воїнів АТО екскурсії до парку з атракціонами та до ресторану «Солом’янський бровар», де дітей пригостили посмакувати піцою та смаколиками;

- спільно зі  студентами Державного Університету Телекомунікації, проведено благодійну акцію: для школи-інтернату № 17 передано овочів та фруктів близько однієї тонни;

- проведено роботу зі спонсорами щодо облаштування кімнат відпочинку м’якими меблями  в  спеціальній школі-інтернаті № 17;

- проведено благодійний аукціон дитячих робіт вихованців спеціальної школи-інтернату № 17 «Радість життя»;

- проведено культурно-масовий захід на запалення ялинки у Солом’янському районі;

- вітання дітей школи-інтернату №17 зі святом Св. Миколая (солодкі подарунки, тепла одежа, іграшки та книжки).

Комітет брав участь у районних заходах: ярмарках, урочистостях, святкових заходах, концертах, нагородженнях, покладанні квітів.

Комітет з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян ( голова - Парафейніков  Борис Дмитрович) у 2016 році постійно брав активну участь  і вносив дійові пропозиції      в обговоренні питань життєдіяльності району. Велику активність проявляв заступник голови комітету – учасник бойових дій ВВВ Струтинський І.В.

Головою комітету було перевірено роботу ряду лікувальних закладів по диспансеризації інвалідів війни, використання в лікувальних закладах палат для

учасників війни.

Розглядались питання щодо системи охорони здоров’я ветеранів, інвалідів, учасників АТО в Солом’янському районі.

Ветерани всіх категорій постійно опікувались волонтерами. Для вирішення потреб їм надавалась необхідна фінансова, матеріальна і правова допомога.

Традиційно проводилось привітання районних мешканців похилого віку з ювілейними датами (90, 100 років від дня народження) за підтримки депутатів Київради від Солом’янського району м. Києва та народного депутата України Андрієвського Д.Й.

Вирішувались питання щодо соціального захисту ветеранів, вшануванню їх з нагоди 75-річчя героїчної оборони міста Києва. У жовтні проведено масовий мітинг-реквієм у мкр. Жуляни. Було організовано і проведено екскурсію інвалідів та учасників війни по укріпленням Другої лінії оборони міста Києва у 1941 році.

Забезпечили участь ветеранів у громадському житті району.

Брали участь у масових заходах до Дня Перемоги, Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України, Дня захисника України та інших.

Комітет продовжує роботу з реалізації постійного контролю за виконанням соціальних програм по захисту інвалідів і ветеранів.

Комітетом з питань охорони громадського порядку, підтримки  сил АТО, волонтерського руху та взаємодії з правоохоронними органами (голова – Демура Андрій Юрійович) протягом 2016 року проведено заходи, спрямовані на вирішення проблемних питань учасників АТО та членів їхніх сімей; щомісячно (за потребою – частіше) проводили зібрання учасників організації ГО «Спілка ветеранів АТО Солом’янського району міста Києва», ГО «Захисники України».

Двічі на місяць проводили засідання робочої групи з питань учасників АТО при Солом’янській РДА (за планом СРДА).

Брали участь в комісіях, круглих столах та робочих групах з питань учасників АТО при Київській міській державній адміністрації, Київській міській раді, Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО, Київському міському центрі зайнятості, Центрі зайнятості Солом’янського району міста Києва, інших органах державної влади та місцевого самоврядування, установах, громадських об’єднаннях. Два рази на рік проводили опитування учасників АТО щодо стану вирішення проблемних питань.

Постійно проводили консультування учасників АТО, надання первинної юридичної допомоги.

Інформували учасників АТО про державні пільги та програми, інші цільові програми та послуги, про зміни в законодавстві України.

Брали участь у зустрічах з адаптації учасників АТО та членів їхніх сімей; організовували сімейний відпочинок (відвідування концертів, виставок, цирку, зоопарку, розважальних заходів).

Забезпечували поширення путівок у дитячі табори та санаторно-лікувальні заклади України та інших держав.

Проводили:

- заходи з оздоровлення, реабілітації та санаторного лікування учасників АТО;

- благодійні акції на потреби пораненим воїнам АТО, інвалідам, сім’ям загиблих та військовослужбовців, що перебувають в АТО.

- спортивні змагання;

- заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання дітей та молоді, а також популяризацію військової служби;

- уроки мужності та патріотичного виховання у навчальних закладах (за попереднім погодженням з керівниками).

Організовували фотовиставки,  присвячені АТО (одна з яких розміщена на першому поверсі райдержадміністрації).

Реалізовували військові вишколи для молоді, заняття з мінної безпеки, робота з допризовниками, заняття з тактичної медицини, заняття з цивільної оборони, заняття з надання першої медичної допомоги для цивільного населення (дітей та дорослих).

Брали участь в організації урочистих заходів з нагоди державних свят, пам’ятних днів, районних заходів (Різдво Христове 7 січня, 25 грудня (католицьке), День Соборності (Злуки) (22 січня), День пам’яті Героїв Крут (29 січня);  День пам’яті Захисників Дебальцевого 18 лютого (проведено марш пам’яті);  День Героїв Небесної Сотні 20 лютого;  День пам’яті та примирення в Україні (пам’яті жертв другої світової війни) 8 травня;  День Перемоги 9 травня; Міжнародний день захисту дітей 1 червня (проведено акцію в  Маріуполі);  День Конституції України; День пам’яті Іловайської трагедії - 28 серпня; День Знань; День Гідності та Свободи (21 листопада); День пам’яті жертв голодомору; День Збройних Сил України; День Св. Миколая).

До Дня Державного Прапора України брали участь в святковому заході КМДА. Проводили зустріч з ветеранами АТО  до Дня Незалежності України.

До Дня Захисника України (День Українського козацтва, Свято Покрови) 14 жовтня  проведено урочистий захід із закладанням гільзи, на честь майбутнього парку Захисників України.  

Проводили заходи,  спрямовані на перепідготовку, працевлаштування та розвиток ветеранського підприємництва; семінари, курси, тренінги та лекції для учасників АТО та їхніх сімей за різними напрямками (іноземна мова, ІТ освіта, водійські курси, підприємницька діяльність і т.д.)

Висвітлення діяльності громадської ради здійснюється  на офіційному сайті Солом’янської райдержадміністрації у рубриці «Громадська рада».

Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків  з громадськістю Солом’янської  райдержадміністрації  долучається до матеріально-технічного та організаційно-методичного забезпечення  діяльності громадської ради при Солом’янській районній в м. Києві державній адміністрації, секретарем якої обрано начальника  відділу Кулікову Т.В., який забезпечує її функціонування, проведення засідань та ведення протоколів, готує інформаційні матеріали  про діяльність цього консультативно-дорадчого органу для розміщення на офіційному сайті адміністрації.

 

Голова громадської ради                                                         П. Шарафетдінов

Секретар                                                                                   Т. Кулікова

Вся інформація

Яке враження на Вас справили умови для відвідувачів та процес надання адміністративної послуги?
Дуже задоволений
Задоволений
Відносно задоволений
Незадоволений